Prosinec 2009

Juhů :D :D Sníh

30. prosince 2009 v 11:07 | Slečna L. |  Moje keci
Juhůůů!!! :D Sněžíí a sněžíí :-)
Najewdnu stranu jsem ráda :D KOnečně sníh, ale zase... kdo to bude hrabat před vchodem? Snad nemáme službu :D :D
Teď se mi chce úplně vyjít ven a nakreslit si někde přírodu... :D Ale asi to nepůjde, papír by se mi promočil, zima by mi byla :D Asi budu muset koukat jen tak z okna na zasněžený auta :D

Návrh- černé šaty

27. prosince 2009 v 17:28 | Slečna L. |  Moje kresby a návrhy
Co bych chtěla dodat je to, že jsem to kreslila na rychlo.. no dobrá :D Až tak ne :-) Ale je to novými akvarelovými pastelkami :-) Mám z nich radost, protože se s nimi kreslí opravdu fantasticky.

Teplo v zimní kolekci od Lacoste 2009/2010

27. prosince 2009 v 12:00 | Slečna L. |  Zajímavosti ze světa módy
" Nevím proč, ale hrozně se mi to líbí. Obzvláště ta kombinace žluté a krémové :-) "

.
.
.
Návrháři se soustředili na komfort nošení a praktické využitií v zimních chladných dnech.
Měkké látky, pastelové barvy, krémově bílé, medově žluté a tmavomodré barvy už samy o sobě dávají pocit tepla a pohody. Modely jsou komfortní, ale zároveň elegantní. Lacoste nás opět překvapil krásnou sportovní elegancí, díky které už je mnoho let tato značka slavná.

Avantgardní drdoly od Soni Rykiel

27. prosince 2009 v 11:00 | Slečna L. |  Zajímavosti ze světa módy
"Zajímavé účesy doplněné krásným líčením :-)"

Avantgardní drdoly od Soni RykielSonia navrhuje rovné vlasy (na první pohled je vidět, že se používala žehlička na rovnání vlasů) upnuté do drdolu hodně vysoko na hlavě, hned nad čelem.
Účes tím získává originalitu a určitě upoutá pozornost! Drdol lze zvýraznit zajímavými doplňky k vlasům. K tomu jen odvážný divoký make-up a jsme připravené na karnevalové party.

Zara na Svátky 2009

27. prosince 2009 v 10:00 | Slečna L. |  Zajímavosti ze světa módy
"velmi zajímavé modely :-) Mě osobně se líbí zkombinování barev, ikdyž asi bych si v tom(v jenom černé) připadala jako šedá myška :-). Ale má to něco do sebe :-)
.
.
.
.
Pařížský chic, asymetrie, krajka, retro styl, hodně klasické černé - to všechno najdete v nové kolekci Zara za Svátky 2009.

:-) Krásné ráno vám všem :P

27. prosince 2009 v 8:00 | Slečna L. |  Moje keci
Dobré ranko milá mamko :P :P
Popravdě.. ani nevím :D Článek je přednastavený :-)
Nemám moc čas.. teda neví mno.. ale musím stihnout dodělat nějaké ta práce a navíc musím uklidit v pokoji po Vánocích a jít s mamkou něco shánět tetě, která v ponědlí přijede :-) UŽ se moc těším.
A navíc, v neděli máme oddychový den od počítače :D
Tak si hlavně tu neděli užijte pořádně :-) V klidu.. a nezapomeňte, že neděle je od slova nic nedělání ;-)
Jinak by tu měli přibýt tři články, které už mám připravené. Týkají se jak jinak, módy. :D Prostě hold teď nemám nic nakresleného, tak nemám co jiného přidat. A zahrnovat vás mýma tupýma kecama nechci.
Tak snad to ráno bylo dobré.. :D Ále snad jo.
Tak se omlouvám, ale radši přednastavím, nežli nenapíši nic.
Nemáte nápady, co bych měla nakreslit? Opravdu jsem nějak o těch Vánocích taková znuděná a ospalá :D A přeplácaná cukrovím, kaprem a chlebíčkama.. :D Takže máte? Budu ráda za jakékoliv menší nápady.
Tak ahojky. A (kupodivu) přeji vám krásný den ;-) :D
To víte.. trocha skušnosti se musí projevit.. :-)

.
.
.
Edit 11:02: Ha.. tak jsem to spletla :D Odpočinkový den máme až v pondělí :D :D Takže by jsem mohla dne přihodit mého čínskéo zeleného ducha :D

Lady GaGa pro Elle

26. prosince 2009 v 21:39 | Slečna L. |  Zajímavosti ze světa módy
" Lady Gaga pro mě vždy byla a bude taková podivínka :-). Pokud si to svoje rádoby oblečení navrhuje sama, tak se klaním :D Ale žasnu, jak ona dokáže nosit cokoliv. (Zdalipak to je por penízky?? :D ). Ale některé fotky mají něco do sebe :-)

Osobitá Lady GaGa nafotila další zajímavé fotografie. Tentokrát pro lednové číslo magazínu Elle. Vy se můžete na ochutnávku podívat již nyní!


Zpěvačka Lady GaGa znovu odhalila svoje tělo. A opět nezklamala! Její fotografie pro lednové číslo magazínu Elle nepostrádají nápad a jistou dávku extravagance…

Zpěvačka se v nedávné době dopustila faux-pas v Britské Kolumbii, když si během koncertu zapálila cigaretu. Zapomněla totiž na přísný zákon, jenž kouření na veřejných místech zakazuje. Zdá se tak, že Lady GaGa se nevyhne pokutě…

Victoria Frances

26. prosince 2009 v 11:34 Moje keci
Chtěla bych vám trošku představit mou docela oblíbenou ( Né že bych se o ní nějak zajímala a tak, ale ráda na její obrazy juknu :-) )malířku Victoii Frances.
Dostala jsem se k ní docela náhoudou přes kámoše, který jí měl kdysi ( možná stále) hrozně rád. Byla jeho oblíbbená malířka, společně i s Luisem Royou. Oba dva mají něco do sebe. Já když na ty obrazy koukám, tak je to ta chvíle, kdy člověk jen tupě zírá a nechápe. Protože ona kreslí opravdu fantasticky.
.
.

.

Informace:

Victoria Francés se narodila 25. října 1982 ve Valencii ve Španělsku. Většinu života však tráví v Galicii.
Cestuje po mnoha městech Evropy jako do Londýna, Paříže a přijme silný vliv romantické gotiky a autory jako Goethe, E.A. Poe, Baudelaire nebo Bram Stoker.
Aktuálně pokračuje ve studiích Bellas Artes (Krásná Umění) na Facultad de San Carlos de Valencia.
Její první práce profesionálního ilustrátora byly přední strany knih a spisů na objednávku.
nejnovější práce jsou publikace jejích prvních ilustrovaných knih: Favole Lagrimas de Piedra ( Bajky: Slzy drahokamu), Favole 2: Liberáme a Favole 3: Gélida Luz (Bajky: Mrazivé světlo), začala být uznávaná jako Artista revelación en el Salón del Cómics de Barcelona del aňo 2004 (Objev v síni comicsů Barcelóna roku 2004), čímž její předchozí kresby byly publikovány i do jiných zemí, než pouze ve Španělsku.
Publikovala také kalendář 2006 a několik plakátů s jejími kresbami.
Její obrazy v cč.

Vánoce!! :-)

23. prosince 2009 v 18:04 | Slečna L. |  Moje keci
Zítra u stromečku.. už se tam vidím :-)
Hrozně se těším.
Vám bych chtěla popřát hrozně krásného ježíška :P A krásné prožití těch vánočních svátků... :-)
Taky hodně dárečků.. a všeho prostě :-)
Tímto se zároveň omlouvám za mou ( i budoucí) neaktivitu. Hold V8noce jsou Vánoce... :-)
Takže hlavně si ten klid od školy pořádně užijte ;-) a ať se vám splní všechna přání, která vám leží na srdci ;-)

Nový design

19. prosince 2009 v 13:52 | Slečna L. |  Moje keci
Tak... kdysi jsem se hrozně nudila, tak jsem zkusila udělat nový design. Na deviantartu mě zaujal jeden obrázek. Je překrásný. Tak dokonalý, až je to nereálné :D Prostě taková krásná vyretušovaná tvářička a plné rty.. Neodolala jsem a použila jsem ho ;-)
Měl by být tak trochu vánoční... Zelená a červená... symboly Vánoc. A navíc jsem ten orbázek našla pod názvem souvisejícím s Vánoci... :D Tak doufám, že je alespoň trochu k světu. Já hold lepší dělat neumím ;-)

Židle s drapérií

18. prosince 2009 v 16:57 | Slečna L. |  Moje kresby a návrhy
To je moje první drapérie.. :D :D Tohle prvně bylo v plánu ukázat na talentovkách... ale myslím, že musím udělat lepší. Je to přírodním úhlem. Jinak si všimněte nedodělané nohy.. :D :D Kus jí chybí, ale to je ještě před dokončením.. :D Fotku hotového díla, s celou nohou nemám :-D

Fůj toto sněží!

16. prosince 2009 v 17:35 | Slečna L. |  Moje keci
Ano ano. Vážení a nevážení, ono sněží! Zvolejme třikrát hutá! Hurá!Hurá! Hurá!
:-) :-) Mám radost, třeba naoknec budou bílý Vánoce :-)
Ale ups.. užř nemám radost... Museli jsme jít hrabat sníh kolem školy :D Hrabat.. spíš zametat :-) No mrzly jsme tam.. všichni červený nosy jako klauni, že se mi po cestě ze školy smála i nějaká holka malá :D:D
No co.. a sněží a sněží.. zima jak někde na Sibiři :-)
A Vánoce jsou blíž a blíž... :D :D
Těším se.. celkem jo :-) :-) já jo.. ;)

Happy X-mas..:D ?

13. prosince 2009 v 14:10 | SLečna L. |  Moje keci
Ono sněžíí!!
Veliké překvapení, že uprostřed prosince začalo (konečně) snežit. Ikdyž byly 3 stupně, tak ono si stejnak snežíí :D Pak to napůl roztaje. Třešničku tomu dodá nehorázný mráz. Takže napůl sníh a napůl břečka si kliďo zmrzne. Dneska jsem jako málem upadla na zem...
Já chcu ale pořádnej sníh! Pořádný zasněžený Vánoce. Chci aby bylo všude krásně bílo a krásný Vánoce. (A taky chci aby měli službu sousedi, abychom nemuseli chodit ten krásně bílý sníh hrabat).
Chtěla bych, aby tady bylo už konečně všude ulizeno, jenže ono to nejde :D :D když máte doma tři bráchy... :D To se mi totiž pak nechce uklízet... Nu což...
Víte co?? Já mám ten sníh co se stříká na okna... tak ho vemu, půjdu ven a všechno postříkám!! :D
No.. hold budu doufat , že snad ty Vánoce budou zasněžený... Alespoň Štědrý večer... :-) Alespoň... pak Ať si to někdy.. někdy po 27. sleze.. :-)

Edit: Né že by bylo nasněžíno... je to jak pocukrovaný :D
Edit2: Vím, že to jsou zbytečné keci :D Ale co už..


Návrh:Téma-Námořnictví 2

13. prosince 2009 v 12:13 | Slečna L. |  Moje kresby a návrhy
Další návrh na stejné téma :-) Hej.. mě to tak baví :-D Zase jsem tomu přišla na kloub :-) Už mě to zas baví :-) už mám zase plno nápadů... Jen nevím, jak je dostat na papír, tak aby byli stejné jako v mé hlavě.. :D

Návrh:Téma-Námořnictví

12. prosince 2009 v 11:24 | Slečna L. |  Moje kresby a návrhy


Tento návrh vznikl zcela.. zcela náhodou :D Zkoušela jsem si nový styl postavy přes ten podivný papír.. jak se přes něj dá překreslovat. No a celkem se mi to líbilo, tak jsem to pak přenesla na papír a bylo to na světě :-) Tento nápad se mi docela zalíbil. Tak přemýšlím, že návrhů na téma: námořnictví udělám víc :-)

Co musím stihnout

11. prosince 2009 v 14:54 | Slečna L. |  Moje keci
Tak už mi přišla pozvánka na talentovky ;-) Na jednu stranu se mi ulevilo, ale na druhou se bojím ještě víc :D
Musím sebou donést 15-20 prací, docela zajímavý počet, ale myslím, že to se zvládnout dá.
Ale co mě trochu vylekalo je to, že musím donést i draperii.. což je vpohodě :D Ale musí být se židlí a na formátu A1. Docela šok :D :D Ale už jsem si pořídila čtvrtky, tak to chce jen začít. Ještě nevím, čím to budu kreslit, ale pravděpodobně přírodním úhlem.
Pak tak bych měla nafotit i nějaký moje (jak napsali) 3D výrobky (Keramika, atd). Něco málo tu mám ještě z dávna... a jsou tu dva výrobky, který sotjí za to. Byli moje snad nejpovedenější :D :D
No ale k věci. Cože musím stihnout?:


Drapérii se židlí
dokreslit nějaký práce k počtu 20
nafotit 3D výrobky
zdokonalit se v technice
pořádně prostudovat anatomii


Ono se to nezdá, ale zkuste to stihnout do 5. ledna :D :D Všechno, až na drapérii by šlo, ale jsem zvědavá, jak udělám a jak stihnu tu drepérku....

Studie očí

11. prosince 2009 v 14:44 | Slečna L. |  Moje kresby a návrhy
Tak jsem zkoušela nějaké studie učí. Na ty dvě kukadla, ty nejtmavší ty stejný, na ně jsem hrdá :D :D Ikdyž jsou od sebe trochu odlišná, na to že to jsou dvě stejná oka, levé a pravé, tak je mi to jedno. Nejsou světlá. Ách.. :D

Ukončit nebo rozvést?

10. prosince 2009 v 18:58 | Slečna L. |  Moje keci
Tak mě teď napadly dva směry, kterými by se mohla Kopretina směřovat.... Ukončit už úplně? Napsat jen jednu kapču o tom, jak jí bylo smutno atd..?
Nebo to trochu ještě zamotat a napsat ještě víc než jednu? Oh... těžké rozhodování, když mám pořád na duši další povídku... Pravděpodobně o Snech. O snech, který se stávaly realitou... Těké rozhodování. Proto se ptám vás.
Hold.. Kopretina byla jen pokusná, měla jsem chuť psát a tak jsem psala.. Dopadlo to tak jak to dopadlo.. Takže ukončit nebo psát dál?Ciao..!
PS: už máme upečený perníčky
a
spálený vanilkový rohlíčky :x :D

Smrt bílé kopretiny-část 10

10. prosince 2009 v 12:24 | Slečna L. |  Moje psaná tvorba
Než jsem stačila vydechnout, položil jakousi dýku na můj krk. Chtěla jsem se mu vyvléct a utéct, ale držel mě pevně. Nechtěl mě pustit. Ale nic se nedělo. Koukal mi hluboko do očí a já se mu pomalu poddávala. Pořád jsem si ale nadávala, že jsem byla tak hloupá a šla do té jeskyně. Když už jsem ale na všechny tyto myšlenka zapomněla, políbil mě. Znova.
Bylo to tak omamující a já se cítila tak překrásně a bezpečně. V duši se mi zatmělo a já úplně zapomněla na okolní svět. Pak jsem se vzpamatovala.
"Sakra proč to děláš? Proč si mě znova políbil? A na co ta dýka?!"
"Dýka?? Ach.. jo tahle dýka. Jsi jedna z nás a musíš dát slib , který potvrdíš svojí krví."
"Co to meleš?"
" Chtěl jsem jen ulehčit situaci, dýka? No dýku mám, protože chci tvé vlasy, Chci pramen tvých vlasů, aby si mi mohla být vždy na blízku."
"Jo pramen mích vlasů? Nejsi ty blázen? No tak si posluž." Špitla jsem a nastavila hlavu.
Pramínek si ukryl do talismanu. Chvíli jsme tam tak stáli a koukali na sebe. Už jsem věděla co bude dál. Přiblížil se ke mně, pohladil mě po tváři a.. Sakra. Minerva přišla. Uvnitř jsem se musela nehorázně smát, ale napovrch jsem to nedala najevo. Bylo to směšné.
"Ah.. Min.. víš... my.. on.. To já jsem semka přišla."
"Ty? Ne on? Uf... ale vy dva.,. nechcete mi něco říct?" Dokončila větu a koukla mi na břicho.
Ten pohled mě vystrašil, ale přece…. Jak by se to stalo, ne?
On se na mě usměvavě podíval a řekl: " Ne. Měli bychom? Nic se neděje."
"No dobrá, ale jestli jí ublížíš! Nezapomeň na naší dohodu" odvětila Min.
Zvědavě jsem se na ní podívala a konstatovala: "A vy dva mi nic nechcete říct?" Chvíle ticha byla přerušena smíchem, který ale po chvíli ustanul a Min prohlásila: " Tak dobrá, ještě někdo něco někomu chce říkat? Nebo už je to všechno?"
Zamyslela jsem se a usoudila, že se děje opravdu něco divného. Pak jsem odešla ven na čerstvý vzduch. Všude poletovali motýli a mé vlasy se na slunci třpytily.
Vrátila jsem se do jeskyně a nemohla uvěřit svým očím. Min byla v sevření jeho rukou. Tekly jí slzy a na jejím krku strašila dýka. Rozběhla jsem se, abych mu zabránila v tom, co chtěl udělat. Ale Min nechtěla. Zakřičela: " Nesmíš!! Zůstaň stát! Má to tak být a nech ho to dokonat!"
Aniž bych chtěla, tak jsem se zastavila a stála. Oči jsem měla úplně vytřeštěné a na tu událost nikdy nezapomenu. Dýka se pomalu zabořila do kůže. Pomalu se posouvala z leva-doprava. Krev pomalu vytékala po kapkách z rány, která se objevovala po dráze dýky... A dýka jela dál a dál. Rána se zvětšovala a krve přibývalo. Slzy jí stékaly po tváři. Byli velké a zlatavé. Pár pramenů z jejích vlasů se změnily. Nebyli černé, ale bílé. Zorničky se jí zmenšily. Její rty byli najednou tak prázdné a bezcitné. A dýka jela pomalu dál. Přišlo mi to nekonečné. Dýka získala svůj cíl. Vynořila se z kůže a zlověstně se smála. Ten pocit zabytí jí ukojil dosyta.
Ale čeho jsem si nevšimla. Slzy, které skončily na zemi, nepatřily pouze Min, ale i jemu. Tak překrásnému Sebastianovi. Plakal. Neudělal to naschvál. On musel.

Smrt bílé kopretiny- část 9

10. prosince 2009 v 11:41 | Slečna L. |  Moje psaná tvorba
Stále jsem bezhybně ležela na zemi a pozorovala ho. Všimla jsem si, jak mu po tváři stekla jedna třpytivá slza. Zavřel oči a odešel někam do temné prázdnoty. Normální člověk by asi vstal a začal utíkat, nebo by opatrně pronásledoval osobu mizící do prázdna, ale já jsem tam prostě jen tak ležela.
Pak jsem se otočila na Min. Seděla tam a koukala na mě. Chtěla mi asi něco říct, jenže neměla slov. Mrzelo mě, co se stalo. Proto jsem chtěla co nejrychleji utéct.
"Min, promiň. Já nevím, co se stalo.. co to bylo, ale vím.. vím, že teď jsme dvě a musíme držet spolu."
"Oh… ty hlupko! Ty ani nevíš, co si teď provedla, ty nevíš … Ale dobrá… Já se nabídla, tak to taky bude…"
"Co..? Co se děje? Co jsem udělala?" řekla jsem jí nechápavě, ale Min mlčela.
Váhavě jsem se zvedla ze země, oprášila se a přemýšlela co dál. Mohla jsem utéct, mohla jsem zůstat. Byly dvě možnosti. Pohled na Min mi říkal, že bych měla utéct a na všechno zapomenout. Jenže já jsem nechtěla. Zůstala jsem. Zůstala jsem v té jeskyni a přemýšlela, co se stane dál.
Asi po hodině jsem usnula v černočerném koutě. Měla jsem pocit, jako kdybych lítala. Bylo to překrásné a uvolňující.
Když jsem se probudila, ležela jsem ve své posteli v chatce. Sedla jsem si, promnula si oči a vydala se k té jeskyni. Vítr foukal do mých zčervenalých vlasů. Připadala jsem si jako anděl. Krajina byla na jednou taková jiná, taková podzimní… taková žlutá. Jako z překrásných obrazů. Mé vlasy poletovaly, jakoby mi chtěli něco říct.
Konečně jsem došla k jeskyni a pomalu vkročila dovnitř. Bylo tam pusto. Min byla někde pryč. Chvíli jsem koukala kolem a zkoumala, jak to tam přesně vypadá a začala jsem mít strach. Měla jsem divný pocit, jakoby mě někdo pozoroval. Vylekaně jsem se otočila, ale nikde nikdo. Uklidnila jsem se a přemýšlela dál.
V tu chvíli mnou projela náhlá bolest. Někdo se mě dotknul. Měla jsem z toho strach, pomalu jsem se otáčela. Můj dech byl jako splašený kůň. Nádech-výdech-nádech a.. Než jsem stačila vydechnout….