Říjen 2009

Pařížský styl – trendy podzim zima 2009!

31. října 2009 v 16:17 | Slečna L. |  Zajímavosti ze světa módy
"nemůžu si pomoct.. ale tohle je podle mě překrásný.. Nevím, mě to prostě zaujalo a moc se mi ty modýlky líbí :-) "


Kolekce inspirovaná módou 20. a 30. let: elegantní látky, rovné linie a střihy, krajky a kožešiny, nabírané látky.
K tomu nesmí chybět kožené doplňky: dlouhé kozačky nebo rukavice. Žena má být odvážná a sebejistá svým sexappealem! Klasická emancipantka !


Inspirace v módě - stavebnice LEGO

31. října 2009 v 16:15 | Slečna L. |  Zajímavosti ze světa módy
"Wow.. škoda že není těch obrázků více :-)"Slavný francouzský designér Jean-Charles de Castelbajac čerpá inspiraci v různých námětech. Umělec se často s motivy vrací do dětství.
Nejnovější můzou se mu stala stavebnice LEGO.
Například na jeho brýle si můžete nasadit libovolné dílky ze stavebnice, páska kolekce hodinek zase mají typické kulaté vroubky jako stavebnicové díly.
Jean-Charles de Castelbajac
Lego hodinky
zdroj: jasama.co

Víkend je jen můj

31. října 2009 v 16:11 | Slečna L. |  Moje keci
Jojo.. celý víkend jen pro sebe :-) Bráchové odjeli včera s taťkou za babičkoua vrátí se až zítra.. Takže jsem začala už včera včere relaxovat.. :-) A to tím způsobem, že jsem zapla pc a začala koukat na filmy :-) Zkoukla jsem Ultraviolet (no.. asi dooporučuju :-) ale je to jakoby z budoucnosti) Pak Krvavá laguna(čekala jsem to lepší, ale dalo se to), Hadi v letadle (na doporučení kámoše.. ušlo to :-) ) Jo a mám rozkoukanou Loď duchůa v plánu mám ještě Prokletí domu slunečnic, Muzeum (nebo dům? ) voskových figurín a 13 Duchů... No a jestli máte ještě nějakej typ.. spíše na horory :-) Ale musím říct, že jsem i žehlila :P Jo jinak tu mám vedle sebe jeden návrh.. nic moc, tak váhám jestli zveřejnit nebo ne.. :-D Jinak si užívám.. k obědu mé oblíbené rizeto z kuřecím masem :-) No co bych ještě řekla.. mám zmrzlé ruce jak psí ho*no.. ale jinak celkem nic zásadního.. :-)

Edit: Změna pánu :-D Pustím si Eden Log- jeskyně smrti

Oči, brána do člověka

29. října 2009 v 12:18 | Slečna L. |  Moje keci
Čaute bambíni :-)

Tak jsem měla v plánu vám sem dnes hodit další můj návrh. Ale nedošlo mi že jsem ho nechala ve škole. Takže hold až po víkendu.. :-) Včera byl tak trochu divný den.. Nemyslíte? Já jo.. :-D Jsem měla takovou podivnou náladu.. No ale zlepšil mi ji strejda :-) Jelikož se mi moje jediný dvoje rifle prošoupali, tak mi slíbil nové. A já ho přemluvila a jeli jsme je koupit už včera :-) No samozřejmě že v káždém obchodě (city park) měli kalhoty buť takové ty záplatované, nebo prostě s dírama a to sem ikupovat nechtělo.. :-) :-D Ale pak jsem oběvila jedny takové .. :-) Sice jsou to ty úzké (njn.. móda, jiný jinde pomalu nejsou :-D ) Tak jsem neváhala a utíkala do kabinky :-) Pak rovnou ke kase :-D No a jelikož jsem potřebovala i mikinu.. tak jsme zavítali do Takka a kupodivu tam měli tu mikinu, kterou jsem měla vyhlídnutou skoro před měsícem :-) Tak už ji mám doma.. :-)Ale jinak? Jinak já nevím... nic Zvláštního se neděje... pořád to samé.. nuda.. :D
No nic..tak se mějte :-)
Papa


Soutěž- navrhni své tričko

28. října 2009 v 12:52 | Slečna L. |  Moje kresby a návrhy
Taky zkusím ještě jednu soutěž :-) tudle :-) Tak uvidíme.. No tričko dopadlo trochu jinak než jsem chtěla.. :D Ale co se dá dělat :)

Smrt bílé kopretiny- 2.část

27. října 2009 v 15:46 | Slečna L. |  Moje psaná tvorba
Čas šel dál i se vzpomínkami a s pohoršenou náladou. Často jsem chodila ven s mými kamarády z osmé třídy. Je to překvapivé. Když jsme jako malá byla taková… taková neoblíbená. A teď? Teď mám kámoše starší než já. Jsou to opravdu příjemní lidé. A díky nim ta bolest ze ztráty Michell.. Teda jak se to teď jmenuje… Minervy byla poloviční.
Sice jsem občas přemýšlela nad tím co se stalo a proč… Ale nechtěla jsem se tím trápit a zbytečně se tím tížit. Během pár měsíců měla Minerva spoustu kamarádů. Byla poměrně dost oblíbená, a to mi nešlo do hlavy. Ona byla taková… Taková… Jak to jen říct. Bílá … ale krásná. Její oči tak uhrančivé. Jednu věc jsem jí záviděla… A to její krásné, černé a dlouhé vlasy. Takové jsem si jako malá vždy přála.
Jeden den se po naší třídě roznesla zpráva o tom, že bychom měli jet na jakýsi výlet na tři dny. Většina lidí zajásala, a aniž by věděli jestli je to fakt, tak si všichni rozdělili kdo s kým bude na chatkách. Všichni chtěli Minervu. To bylo samé Minervo tady, Minervo tam… Ne s nimi ne ale budeš s námi.. Blá blá blá… Začala jsem ji za to nenávidět. Ale ona se rozhodla, že bude na pokoji jen se mnou. To jsem vůbec nechápala. Ale řekla jsem si, že je to možná dobrý nápad jak jí vše připomenout a znova se s ní sblížit.
Další hodinu, když jsme měli matematiku, přišla naše třídní a začala nám povídat o tom výletě. Celá třída zajásala, že to nebyla lež. Řekla nám, že je to místo někde poblíž lesa, asi 50 km od našeho města. Sepsala si na papír, kdo s kým bude na chatičkách a opět odešla.
Já sama jsem měla z toho pobytu strach, ale zároveň radost. Nevím, jak bych to popsala. Ale vím, že to nebude ledajaký výlet.

Chaos

26. října 2009 v 16:22 | Slečna L. |  Moje kresby a návrhy
Na tento obrázek se vztahují autorská práva!! Proto ho prosím nikdo nekopírujte. Kdybyste ho náhodou chtěli zveřejnit na svém blogu, dejte mi vědět a já vám to třeba odsouhlasím!!

Návrh-hnědé šaty

26. října 2009 v 16:16 | Slečna L. |  Moje kresby a návrhy
konečněěě, už to jde.. :-) Tak co k tomu dodat? nic.. :-D Fakt nic.. Já raději mlčím :-)
Na tento obrázek se vztahují autorská práva!! Proto ho prosím nikdo nekopírujte. Kdybyste ho náhodou chtěli zveřejnit na svém blogu, dejte mi vědět a já vám to třeba odsouhlasím!!

Smrt bílé kopretiny-část 1.

25. října 2009 v 14:59 | Slečna L. |  Moje psaná tvorba


Měla jsem moc dobrou kamarádku. Jmenovala se Michelle. Byl to opravdu skvělý člověk. Mohla jsem jí říct cokoliv a nebát se toho, že by to někomu prozradila. Proč o ní mluvím v minulém čase? Stačí se zamyslet a pochopíš to. Nechápeš? Tak poslouchej…
Znala jsem jí už od školky. Naneštěstí ale se v druhé třídě musela odstěhovat někam daleko. Hrozěn mi chyběla. Od té doby jsem neměla žádného kamaráda ani kamarádku. Ona byla prostě jedinečná a ta jediná. Její odjezd jsem oplakávala asi dva týdny. Prostě jsem se s tím nemohla smířit. Ale čas plynul a já jsem během chvíle nastupovala do sedmé třídy.
Jednoho dne nám učitelka oznámila, že k nám nastoupí nová žákyně. Nemohla jsem si pomoc, ale věděla jsem, že to bude ona. Nevím proč, ale prostě jsem to věděla. Ale jediné co mi nesedělo, bylo jméno. Paní učitelka nám sdělila, že ta nová dívka se jmenuje Minerva. Nevím, odkud to vzala. Ale bylo to tak.
Asi tři dny na to k nám opravdu do třídy přišla nová žákyně. Od pohledu mi bylo jasné, že je to Michelle. Byla úplně jako před těmi 7 lety. Pořád taková sněhová a její vlasy byli tak dlouhé a černé. Byla jako Sněhurka, překrásná.
Do očí mi vhrkly slzy, rozběhla jsem se k ní a chtěla ji obejmout. Ale ona mě odstrčila. Prostě do mě strkla a dělala, že mě nezná. Nechápala jsem to. Zklamaně jsem si sedla a koukala na ní. Chovala se jinak…
Celé dny jsem byla jako bez duše. Chodila sem a tam. Na učení jsem kašlala. Prostě mi nešlo do hlavy, co se stalo s mojí Michelle. Byla jiná, úplně jiná. Rozhodla jsem se jít k ní a promluvit si s ní.
Když jsem ji vyprávěla, jak jsme si po škole chodili k ní hrát s panenkami. Že jsme byli jediné a nerozlučné kamarádky. Ale na nic si nemohla vzpomenout, ani na to jak se stěhovala s tátou pryč. Prostě nic nevěděla.
Bylo mi z toho teskno...

Grr..

25. října 2009 v 14:14 | Slečna L. |  Moje keci
Já fakt nevím co je s tím blogem.cz ... Mě obrázky ještě včera šli vkládat normálně, a teď, když jsem semka chtěla dát jeden můj návrh a ještě jakýsi obrázek tak to nejde.. Zajímalo by mě, co s tím zase vyvádějí... :-D Achjo..

Záhada mizejících lidí

24. října 2009 v 16:36 | Slečna L. |  Moje psaná tvorba
Záhada mizejících lidí


V jednom zapadlém městečku zvaném West Town začali jarní slavnosti jako každý den. Všichni lidé se moc těšili na nové akce, které měla na starosti tentokrát rodina Connorových. Celé tyto svátky trvají vždycky tak jeden až dva týdny. No prostě veliké slavnosti. Obvykle byly připraveny obrovské hostiny. Všichni lidé celé dny dopředu před zahájením pekli, vařili, smažili a všelijak kuchtili. Na programu bývali různé akce, jako třeba hraní různých her, nějaké koncerty pro malé děti, ale i pro dospělé. Různé večerní posezení a tancovačky.
Minulý rok se o to postaral starosta a jeho manželka. Nyní byla řada právě na Connorových. Nikdo o ničem nevěděl, co se bude dít. Měli strach, že se o to oni pořádně nepostarají. Když ale zjistili, že se nemusí bát, že se o to starají řádně, nastala ta pravá jarní veselá nálada.
Ovšem jednoho dne městečkem ovládl strach. Zmizel Victor, syn starosty. Začali to vyšetřovat policisté, všude byli vyvěšeni plakáty. No prostě obrovské pátrání. Ale nikdo ho nenašel.
Slavnosti měli být odloženy, ale po domluvě sousedů a sousedek se tak nestalo. Přípravy pokračovali dál, i když v trochu pochmurné náladě. Starosta byl na pokraji zhroucení. A paní Madeline, jeho žena, byla odvezena do nemocnice, jelikož se z toho zhroutila. Stalo se něco ohromného. Upadla do bezvědomí. Nikdo nevěděl co se děje.
Po různých vyšetřeních zjistili jenom to, že má na těle pár škrábanců a jizev. Nic víc. Byla uložena na pokoj číslo 13. Starosta byl statečný a snažil se pomáhat jak se slavnostmi, tak i s hledáním syna. Také chodil svoji ženu den co den navštěvovat. Vždy ji její ruku jemně chytnul a schoulil ji do svých dlaní. Pokaždé ji vyprávěl jak pokračují přípravy a tak.
Jednou, když byl u ní na pokoji, začaly všechny přístroje nahlas pípat. Nevěděl co se děje. Přiběhli doktoři a sestry, ale ten zvuk přístojů nemohli nějak zastavit. Po chvíli se udělalo ticho. Takové to hrobové ticho. Honem se seběhli k Madeline, zjistili, že je v komatu. Museli ji napojit na přístroje.
Starosta už to nevydržel. Utíkal domů a tam se zamknul a celé tři dny nevycházel. Všem lidem to bylo už divné. Přípravy na slavnosti pomalu chřadly. Městem se šuškalo, že starosta odjel z města na Alijašku. Někdo zase tvrdil, že odjel do Číny.
Pár odvážných lidí se odhodlalo, že se vydají na průzkum jeho bytu. Pečlivě vypáčili dveře a vešli dovnitř. Nemohli uvěřit svým očím. Všude byli černé zdi a na nich porůznu nakresleny trojúhelníky. Ale starosta nikde. Nechápali to.
Občany vystrašilo ještě více zpráva o smrti Madeline. To už byli přípravy zastaveny úplně a slavbosti zrušeny.
O tři dny později proplula ulicemi další zpráva. Zmizela Clarrisa a její kamarád Matthew. Všude byli vyvěšeni črné vlajky. V každém domě bylo smutné ticho. Skoro žádný pohyb. Všichni seděli na židlých a přemýšleli. Jen rodian Connorů žila normálním životem. Všichni je začali nechápavě pomlouvat.
Do té doby nebyl nalezen nikdo… Ani Victor. Městu byl vyhlášen zákaz vycházení z domu po 9 hodině večer z důvodů bezpečnosti. Ale i přesto o pár dní zmizela jedna z nejkrásnějších dívek, Jasmine. Někteří lidé se začali stěhovat do jiných měst, protože to bylo opravdu hrozivé. Ale pár rodin se tomu chtělo postavit a zůstali.

Další rodiny ale odjeli hned poté, co zase zmizel člověk. Tentokrát to byla paní Susan. Byla to učitelka v mateřské školce. Byla to hrozně oblíbená paní. A její zmizení zasáhlo do života lidí o nic méně než zmizení Victora, starosty, Clarrisy a Matthewa.
Všichni se snažili z baráčků nevycházet. Přestali už jezdit i turisté, neboť to co se povídalo o tom městě nebylo o nic moc lepší než to, co se tam dělo. Bylo to jako prokletí.
Nastal týden plný pátraní, které bylo stíženo ještě o dalšího občana. O pana Flemingtna. Byl to místní farář. Všichni ho měli rádi, protože to byl opravdu milý starší pán. Díky němu to bylo poklidné město. Nikdo na nikoho nepodával žaloby a tak. Všichni si pomáhali a byli k sobě vstřícní.
Den po jeho zmizení se Connorovi odstěhovali. Nikdo nevěděl proč. Nikomu se nesvěřili. Prostě si jednoho večera sbalili kufry a odjeli. Jejich byt měl být prodán, a tak ho šli prozkoumat různí lidé, aby potvrdili, že je dům bez závady. Jenže… Nikdo nečekal, co tam bude.
Jeden z inspektorů tam objevil sklep. Zamknutý nebyl, tak nemusel shánět klíč. Otevřel dveře a šel prozkoumat světla, zdi a různé věci. Prostěvěci, které by popřípadě mohli zabránit prodeji. Ale místo obvyklých věcí ze sklepa tam narazil na hromadu… na hromadu čehosi. Přistoupil blíž a pomalu začal poznávat, že ta hromada čehosi, je skládka lidských těl. Zavolal polici, která začala s vyšetřováním. Pomalu se přišlo na to, že ti lidé byli všechni ztracení během poslední pár dnů. Místní policisté a ostatní lide chtěli zkontaktovat Connorovi a zjistit co se stalo a kdo za to může. Ale po nich jakoby se zem slehla.
Jo a mimochodem… Na té skládce zmizelých lidí nechyběla ani Madeline.Já vím.. nic moc.. ale hodně mi to pomohlo myslet na chvíli na něco jiného a odpočinout si od učení... Já vím.. mé písemné vyjadřování není až tak dobré, je to kostrbaté a špatně se to čte a tak.. :-D Já vím.. ;-)

Obrázek z vyrobené knížky přátel

24. října 2009 v 15:38 | Slečna L. |  Moje kresby a návrhy
Trochu starší.. no hodně starý obrázek :-D Ten je tak .. z 5-6 třídy. Kreslila jsem ho do takové knížky kamarádek, kterou jsme si udělali.. Samosebou ta kniha už je v koši... No a ten kdo zná Witch. .tak určitě ví, kdo je na obrázku :-D

Závidím lidem, kteří školu zvládají..

21. října 2009 v 20:16 | Slečna L. |  Moje keci
Fakt.. Ten kdo školu zvládla bez stresu a bez problémů, tak tomu závidím. Já začínám mít strach z chemie.. zatím známky: 5,5,2-,2,1-,1- takže.. musím zabrat. Zítra test z přírodopisu.. no když mě mamča zkoušel, tak jsem to celkem uměla tak snad vpoho.. Pak test z matiky, kterej totálně nevím.. Zrovna tu látku nějak nepobírám. Dneska test z dějepisu.. no zodpověděla jsem všechno ale asi u 4 odpovědí mi chybí nějaký údaje. V pondělí test ze zeměpisu.. Já sam jsem napsala asi jen 4 odpovědi a zbylích 14 mi poradila kámoška.. kámošky. Takže snad to bude na tu dvojku.. Já mám fakt strach že se mi to hroutí.. ale já se polepším. já zaberu" :-) Joj inak.. lidičky mám novej mobíílek :-) Půlku jsem si zaplaATILa a zbytek mi přidal strejda.. Mám Nokii 5800 XpressMusic Black. Takže úpo nejvíc happy jak mů žu býýýýt :-) Mám ho od včerejška.. A nejvíc luxusní jsou auta.. hra.. To ovladáta jenom tak, že ten mobil držíte v ruce a nakláníte doprava a doleva.. to je úplná bombaa :-) Takže nejvíc happy... Jinak mi ale praskl ret.. asi kvůli tý chlorovaný vodě ve vodním ráji.. a štípe to jak něco :-( Ale jinak vpoho.. kreslení ale nějak nestíhám. Jen o hodině dneska jsem stihla nakrelsit Krávoprase a kočkokohouta. Nic víc.. ale snad se to vylepší po testech.. Snad..

Odpočinková tvorba

19. října 2009 v 18:00 | Slečna L. |  Moje psaná tvorba
Tak bodá jehla do těla,
jako smrt do srdce.
Ta lítá bíla holubice,
jak jemná vánice.
Jak běhá rychlý kůň,
tak zpívá ladný anděl.
Tak hlídá mě strážce můj,
jak nůž do duše zajel.

Chjo.. co s vlasy?

18. října 2009 v 15:07 | Slečna L. |  Moje keci
CHjo.. :-D že by depka? No.. nééé, z tohodle rozhodně ne.. Jen už moje vlásky potřebují ostříhat a prostě oživit.. Na začátku prázdnin mě jedna holčina ostříhala hrozně pěkně :-) Byla to změna, jelikož jsem si nechala dát blond melír po celý hlavě a udělala mi ofinu, do té doby jsem měla vlasy dané na stranu na takovou patku... A už bych potřebovala ostříhat zas(nebojte, nebyla jsem tam u níc před prázninama, ale i na začátku září) Jenže nevím c os nima.. co míma vlasama. Jestli zase blond melír nebo něco jinýho.. netuším, ale jediné co vím, je že mi mamka nenechá obarvit celou hlavu.. asi :-D Já nemám ani páru co .. prostě nevím.. :-D JO a pokud tak toužíte vidět jaké mám vlasy.. . tak .. si řekněte.. možná vám se dopíšu i můj profil na lidech.. :D

Vlasový chameleon Rihanna

18. října 2009 v 11:05 | Slečna L. |  Zajímavosti ze světa módy
" Njn.. hola prostřídala hodně střihů :-) Já sama nevím co na hlavu.. ale už jsem přemýšlela o nečem podobným jako má na 4 obrázku od spoda.. :-) A myslím, že tam jí to slušelo asi nejvíc"Začínala s dlouhými světle hnědými vlasy, které postupně zkracovala a zkracovala - ano, řeč je o zpěvačce Rihanně. Nedávno Rihanna předvedla nové oživení jejích černých vlasů v podobě blond melírku.

Na hlavě vystřídala spoustu střihů a barev, inspiruje spoustu žen, které si podle ní nechávají dělat účesy. JaSama vám přináší menší ochutnávku Rihanniných vlasů od roku 2005 až po současnost.


Černé linky jsou hitem sezóny!

18. října 2009 v 11:00 | Slečna L. |  Zajímavosti ze světa módy
" Dle mého názora ta dvojitá linka není špatný nápad :-) Určitě to líčení na přehlídkách oživí :-) "


Na přehlídkách módních domů Moshino, Pollini a Brioni silně dominovala tenká černá linka. Každou sezónu přicházejí vizážisti s něčím novým, dříve to byla silná černá linka ve stylu Keleopatra...
Nebo linka pouze pod dolním víčkem, jak navrhoval Shisedo. Tuto sezónu přišli vizážisti s novým hitem - dvojitá tenká linka, která se vymaluje nahoru na víčko jako odraz linky, která je těsně nad řasami. Nejvýrazněji ji předvedli návrháři Moshino, Albino, Pollini. Pokud stále dáváte přednost klasice, tak se nebojte, Ferragamo a Brioni přišli s elegantním líčením jedné, ale přesně upravené horní oční linky.Návrh - s fialovými kalhoty

17. října 2009 v 13:45 | SLečna L. |  Moje kresby a návrhy
Tento návrh jsme stihla spáchat dneska.. :-) Už nevím co mě isnpirovalo.. ale mám takovej pocit že nějaká písnička od Manu Chao.. ale nejsem si jistá :-) Jinak se chystám napsat další "povídku" Tak ji sem určitě někdy dám. No .. Jinak k tomu návrhu? Už asi nic.. :-D
Na tento obrázek se vztahují autorská práva!! Proto ho prosím nikdo nekopírujte. Kdybyste ho náhodou chtěli zveřejnit na svém blogu, dejte mi vědět a já vám to třeba odsouhlasím!!

Módní vychytávka - dřevěný obal pro Iphone a Ipod

17. října 2009 v 10:17 | Slečna L. |  Zajímavosti ze světa módy
"Něco podobného jako má Werush článek s těma mobilama .. :-) "

Tak tohle je opravdu tvrdý obal! Iphone vám může spadnout na beton a nic se mu nestane...vyrábí je ručně firma Vers ve verzích ořech, třešeň, bambus....